Lost In Tire Smoke: The Supercar Storage

3
Lost In Tire Smoke: The Supercar Storage

אלא אם כן הצלחת לחיות מהרשת בשנתיים האחרונות, אתה ללא ספק מודע למחסור באספקה ​​העולמית שממשיכים להטריד את השווקים שלנו. כן, ה-COVID באמת הפך את העולם, ואחד המקומות העיקריים שבהם היה לו אפקט נוראי ומפכפך הוא שוק הרכב העולמי.

מה שקורה באמת נוגד את התפיסה. מגרשי הסוכנות נטולי מכוניות חדשות, והצרכנים חוטפים מכוניות משומשות כאילו הן יוצאות מהאופנה. המציאות של המצב יכולה להרגיש עגומה למדי, והכל מונע על ידי שבב קטן. כן, שבב מוליך למחצה סיליקון זעיר.

מעבר למכוניות היומיומיים שלך, מכוניות השרירים הביתיות, ובעצם כל מה שביניהם; למחסור בשבבים העולמי הזה הייתה השפעה דרסטית על זמינות מכוניות העל. כן, האוויר המופרך של מכוניות העל אינו חסין מפני השפעותיה של מגיפה עולמית, אבל מדוע?

בואו נחפור בדיוק מה לעזאזל באמת קורה.

מחסור במכוניות על: מה זה אומר?

מכוניות-על מהיצרניות המובילות בעולם לא בדיוק מיוצרות במספרים עצומים. לפעמים, גם כשהעולם אינו נתון למגפה מעיקה, הכנסת מכוניות-על לצי שלנו יכולה להיות אתגר גדול.

מכוניות מחוייטות אלו נבנות לרוב לפי הזמנה, והן בדרך כלל נהנות משוק משומש משגשג שבו חובבי קונים ומוכרים את מכוניות העל שלהם. גם ללא מחסור במכוניות-על, הנדירות של חלק מכלי הרכב מאפשרת להם להעריך, לא להחליש, בשווקים הסטנדרטיים.

אה, אבל זה הכל מלבד שוק סטנדרטי. מכוניות-על לא רק שקשה להפליא להשיג מהמפעל, בגלל מחסור באספקה ​​ברמת הייצור, אלא ששוק מכוניות-העל המשומשות מושפע בצורה מדהימה ממחסור.

כל זה מצטבר לעיכובים מסיביים המגיעים מהמפעל, מחיר גבוה יותר למכוניות חדשות, מיעוט דגמים לבחירה ותמחור גבוה יותר של מכוניות-על משומשות.

שתי מכוניות-על 991.2 פורשה 911 GT3 RS יושבות במוסך Xtreme Xperience.  אחד לבן אחד ירוק.

סיליקון מוליכים למחצה ומכוניות-על. למה יש מחסור?

מכונית העל המודרנית של היום היא מכונה מתקדמת שיש לה כמות נתונים ויכולת עיבוד של מחשב על, מערכות ניהול מנוע מתקדמות ומערכות בידור פנים מגוחכות. קחו מהמשוואה את שבב המוליכים למחצה הסיליקון הצנוע, ופתאום מכונית העל כבר לא כל כך סופר.

אבל מה קרה לכל הצ’יפס?

עבור צרכנים רבים, בורות היא אושר כשמגיע הזמן לבעיות בשרשרת האספקה ​​העולמית. הנושא העגום הזה, שעכשיו הוא מקור לוויכוח סוער, הביא את המחסור במכוניות העל לנקודת שבירה. במילים פשוטות, COVID עצר תרתי משמע לייצור כלי רכב ורכיבי רכב בכל רחבי העולם.

המצב באמת לא השתנה הרבה בשנתיים האחרונות, כאשר המחסור במכוניות משומשות גדל מדי חודש. כעת, כשהביקוש הצרכני עולה, פשוט אין מספיק רכיבים לבניית רכבים, ולכן אין מספיק רכבים שיוצאים ממפעלים כדי לענות על הביקוש של הצרכנים. כלי רכב שכן יוצאים מהמפעל נתקעים כעת בנמלי אמריקה עקב מחסור בכוח אדם.

ארבע מכוניות-על חונות מחוץ למוסך Xtreme Xperience וממתינות להעמסה על משאית למחצה ממותגת.

איכס.

המציאות בשוק הרכב העולמי היא שמכוניות-על אינן כלי הרכב היחידים שנפגעים כאן. כל דבר, החל מהיברידיות חסכוניות בדלק ועד מכוניות נוסעים בסיסיות משתמשות בשבבי סיליקון מתקדמים בתוך המלכודות הצנועות יותר שלהם לכאורה.

נתונים גם מצביעים על כך שחובבים עשירים גם קונים מכוניות בקצב מהיר יותר מאי פעם. תקראו לזה פחד, תקראו לזה אגירה, תקראו לזה איך שתרצו; יש רק פחות ופחות מכוניות-על זמינות לרכישה של חברות כמו Xtreme Xperience.

לכן, יש לנו מחסור עולמי בחלקים למכוניות חדשות, שוק מכוניות משומשות עם מלאי הולך ופוחת, וקונים עשירים שמקבלים מכוניות-על בהרבה משווי השוק.

טכנאי Xtreme Xperience מסתכלים על שני דודג' צ'ארג'ר Hellcats שנרכשו לאחרונה ועל ניסאן GT-R חדש, כל אחד במעלית מכונית במוסך.

כמה זמן השטות הזו תימשך?

כמה זמן יהיה מחסור במכוניות-על?

לדברי מומחים בתעשייה כמו מייק ג’קסון, מנכ”ל AutoNation, צרכנים לא צריכים לצפות לתיקון מחירים עד המחצית השנייה של 2022. אחרים, כמו מנכ”ל CarMax, ג’ים ליסקי, מציינים כי הם מאמינים שתמחור המכוניות המשומשות ימשיך לעלות במהלך 2022 ואילך. .

למרות שהנתונים והמידע הזה עוקבים אחר מכוניות ממוקדות צרכן יותר מקרוב מכוניות-על, אתה יכול לצפות ששוק מכוניות-העל ישקף את שוק המכוניות המשומשות והמכוניות החדשות באופן דומה.

מעניין שיצרנים כמו פולקסווגן מקצים את משאבי שבבי הסיליקון שלהם למותגי הפרימיום ומכוניות העל שלהם. למבורגיני, כעת תחת המטרייה של פולקסווגן, מציינת שאין להם מחסור באספקה ​​עקב הקצאת משאבים מפולקסווגן.

Corvette C8 אדום ולמבורגיני Huracan EVO אדום, שניהם שנות דגם 2020 יושבים במוסך Xtreme Xperience בהיר ומבריק.

אל תדאג! יש לנו מכוניות-על!

אנחנו יודעים שהכל נשמע עגום מאוד אבל אל חשש מחברים חובבי מכוניות-על.

למרות שצוות הקונים שלנו התקשה מאוד למצוא מכוניות-על חדשות להכניס לצי שלנו, ולעתים קרובות מתמודדים עם סימון של 10% עד 15% או יותר, יש לנו הרבה מכוניות-על שאפשר להסתובב בהן כדי שתוכל לחוות.

כמה השקות עוכבו, אין ספק בכך, אבל אנחנו בקשר מתמיד עם חובבינו כדי לרכוש את מכוניות העל הטובות בעולם כדי שתוכלו לחוות.

הנה העניין, אנחנו לא בדיוק חדשים במשחק מכוניות העל ויש לנו צי מדהים שמוכן לצאת לדרך. מוכן לדחוף מרצדס-בנץ AMG GT R? מה דעתך על פורשה 718 קיימן GT4 המדהימה? כן, סיכסנו אותך.

כן, זה נכון, עדיין יש לנו הרבה מכוניות-על בצי שלנו שנבנו כדי לרגש, וכל מה שאנחנו צריכים זה שתצאו ותעמידו את העצבים שלכם במבחן.

אז אתה מוכן? כך חשבנו.

נתראה במושב הנהג.

הפוסט Lost In Tire Smoke: The Supercar Shortage הופיע לראשונה ב-Xtreme Xperience.

Leave a Reply