מקלארן נזכרת במכוניות-על עקב תלונות על שריפה

5
מקלארן נזכרת במכוניות-על עקב תלונות על שריפה

חברת Mclaren הבריטית הזכירה מכוניות-על עקב תלונות על שריפות. החברה פרסמה הצהרה בעניין ובה ביקשה מלקוחות לשלוח את ה-Mclarens שלהם בחזרה לסוכנויות מסיבות בטיחות. לפי החברה כ-2,800 מכוניות נזכרו, כולל דגמים יוקרתיים כמו Mclaren Senna, 720S ועוד.

כלי הרכב שנמכרו בין 2016 ל-2020 מושפעים מההחלטה. מודל 2017 עד 2019 570GT ו-2020 GT הושפעו גם הם. על פי דיווחים מאושרים, סוגיית השריפה נוצרת בגלל ריפוד קצף המוצב מתחת למיכל הדלק. הקצף הזה סופג מים ואז זה משחית את מיכל הדלק. המיכל דולף גז ואז זה מוביל בסופו של דבר לשריפה. החברה מוסיפה את כרית הקצף כדי למזער רעשי כביש ולשמור על טוהר תא הנוסעים.

מקלרן הבין את הסכנה שנגרמה מהקצף כששניים מכלי רכב שלהם הגיעו עם אותה בעיה. הם עשו שיפוט כדי להגן על הלקוחות שלהם כמו גם על המוניטין שלהם על ידי התקשרות חזרה לכל הרכבים הרלוונטיים. לפי נתוני המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים (NHTSA) באמריקה, מקלרן נשבע להחליף את הקצף כמו גם את מיכל הדלק האכלוד ללא עלות.

כל שאר כלי הרכב של Mclaren שאין להם ריפוד קצף לא נזכרו. ה-720S הוא הנפגע בקושי רב מההחלטה. אבל מבחינת מוניטין, מקלרן סנה במיליוני הדולר, שנקרא על שמו של נהג הפורמולה המפורסם אריטון סנה, נפגע בצורה הקשה ביותר. הסנה היא מכונית במהדורה מוגבלת עם רק 500 יחידות מיוצרות ונמכרות. היצרנים הקדישו תשומת לב מיוחדת לרעיון של מכונית חוקית ברחוב שיכולה להופיע על המסלול. הסנה בנויה למהירות והיא נראית כחלק.

מכונית העל של מקלארן עולה באש 10

המכונית כולה נבנתה מסיבי פחמן כדי למזער משקל ומנוע רעב ישן בפנים. לאחר שהתעורר, מנוע ה-4.0 ליטר כפול טורבו V8 שואג מייצר 789 כ”ס עם מומנט של 590 ק”ג ועובר מאין לשישים תוך 2.8 שניות בלבד. המהירות המרבית עומדת על 211 קמ”ש. מקלארן הלכה צעד קדימה ודמיינה סנה למסלול בלבד שנקראת Senna GTR. לרכב הזה יהיה אפילו יותר כוח מטה מבעבר וגם יותר כוח סוס. המותג הבריטי תכנן לבנות 75 כאלה וכולם נמכרו בזמן שיא.

החברה עדיין לא שלחה הודעה רשמית ללקוחותיה, אך אנו מצפים שזה יקרה בקרוב.

מכוניות העל של מקלארן באש – גלריית תמונות

פוסטים דומים

Leave a Reply