טיפים לשרוד הרפתקאות שטח

5
טיפים לשרוד הרפתקאות שטח

הרפתקה בשטח מיועדת רק למי שעומד באתגר. זה לא לחלשי לב או לעצלנים. כשאתה בחוץ בטבע, הדברים מתלכלכים – ממש מלוכלכים. אנחנו מדברים על צמיגים שנתקעים בבוץ, חול חונק את פניך ומים מחלחלים לרכב השטח שלך. תנאים כאלה הופכים את הנהיגה לקשה ביותר אך מרגשת באותה מידה.

נהיגת שטח היא אומנות הדורשת שליטה מושלמת על הרכב שלך בכל עת. אף אחד לא נולד עם המיומנות. כולנו עוברים תהליך של למידה, הדורש לעשות טעויות ולתקן אותן עד שאמנות נהיגת השטח הופכת לטבע שני. עם זאת, תהליך זה לוקח זמן ולא רבים מכם עשויים לקבל אותו. אז, כאן אנו נותנים לך כמה טיפים שימושיים כדי לגרום לך להניע אותך לקראת הרפתקת השטח שלך.

מתכונן

רכיבה בשטח אולי מרגשת ומהנה אבל היא גם מאוד מסוכנת אם לא נזהרים. הדבר היחיד ששומר על בטיחותך בחוץ הוא רכב השטח שלך, מה שאומר שהרכב שלך צריך להיות במצב טהור כדי ללכת על שביל העפר. עליך לבדוק את הנוזלים של רכב השטח שלך כולל מפלס שמן המנוע ונוזל הקירור. גם הבלמים, המגבים והצמיגים זקוקים לתשומת לבך המיוחדת. מלבד זאת, ארוז פריטים הכרחיים כגון כפפות, פנסים ומזון למסע.

ידע הוא כוח

כאשר אתה מתכנן את ההרפתקה שלך, עליך לכלול בה את החברים או המשפחה שלך. אין דבר טוב יותר מאשר חבר שגבך במצבים קשים. עם זאת, אם תחליט לא לקחת אותם איתך, לפחות תעדכן אותם לגבי כל התוכנית והמסלול שלך, כך שאם משהו ישתבש הם ידעו היכן לחפש אותך.

סבלנות! סבלנות! סבלנות!

נהיגת שטח שונה בתכלית מהנהיגה היומיומית שלך. עליכם להיות ערניים כל הזמן, לבחון את השטח שלפניכם ולנווט בו בצורה מופתית. אבל יותר מכל אתה נדרש להתאזר בסבלנות מכיוון שמהלך שגוי אחד בשטח בוגד יכול להיות ההבדל בין חיים למוות.

קנה ציוד לשטח

רכבי שטח נועדו להיות מסוגלים להתמודד עם הלחץ של נסיעה בשטח. אתה יכול להשלים את המשלחת שלך מבלי להזדקק לשדרוגים לרכב שלך, אבל זה לא מזיק לקבל קצת עזרה נוספת בצורה של ציוד שטח. השקיעו בכמה מחצלות לכל מזג אוויר, צמיג חילוף נוסף, וו גרירה יציב או חבל, ואולי זוג נורות LED בהירות כדי לראות דברים בבירור בלילה.

הנה לך! זכור את הטיפים בדברים ונסה ליישם אותם בטיול הבא שלך.

Leave a Reply