אופל גרנדלנד X Hybrid | AutomobileGator

5
אופל גרנדלנד X Hybrid |  AutomobileGator

הגראנדלנד X, קרוסאובר נוסף בשם אופל שנשכח, הוא גם הנהנה מקצת אהבה צרפתית. בתור התחלה, הוא מגיע עם תקע, המחובר לאותה שילוב היברידית סוללה/דלק מאובנים המוצעת על מקבילה פופולרית של פיג’ו שתגיע בקרוב.

זה חלק מצי הקרוסאוברים ההיברידיים החדשים נטענים המחליקים בשקט אל אריחי אולם התצוגה המבריקים שלאחרונה.

זוהי ההיצע הגדול ביותר של אופל בשוק הקרוסאוברים, שמצטרף ל-Mokka הקטנה ול-Crossland בטווח הביניים. לא, אל תרביץ לעצמך אם אתה לא זוכר איך אחת מהמכוניות האלה נראית. אני חושד שאפילו כמה סוחרי אופל נאבקו בחזית הזו לפעמים.

החדשות הטובות עבור המותג אופל הן שהיא קיבלה את הפריצה הראשונה במערך ההיברידי החדש הזה ועל כך היא זוכה לשבחים. הכוח מגיע משילוב שני מנועים חשמליים – אחד בכל סרן – עם מנוע 1.6 ליטר טורבו בנזין בהספק של 200 כ”ס. עם יותר מ-100 כ”ס ממנוע הסרן האחורי, זה נותן לך את פורמט הנעה ארבע גלגלים, בעוד המנוע הקדמי משלב כוחות עם מנוע הבנזין כדי לספק כוח לשני הגלגלים מלפנים.

מוצעת גם גרסת הנעה קדמית, המפיקה 225 כ”ס.

מתחת לתא הנוסעים יושבת ערכת סוללות של 13.2 קילו-וואט שמספקת טווח אמין באופן מפתיע של 50 ק”מ או משהו חשמלי מלא. כעת חלות האזהרות הרגילות, כך שאם תמהרו ותתרחק מהתחלות בעמידה, הטווח הולך לרדת. אבל לאחר שביליתי את החודשים האחרונים בנהיגה, לכאורה, רק במכוניות בעלות דרגות שונות של כוח סוללה, אני מודה שהופתעתי לטובה להגיע לקצת פחות מ-50 ק”מ בטווח מטעינה מלאה בודדת; וזה כלל 30 ק”מ בערך של מהירויות כביש מהיר. זה מדהים על אחת כמה וכמה כשחושבים על הגודל שלו: גרנדלנד X hybrid4 זה שוקל יותר מ-1,800 ק”ג.

אופל גרנדלנד X Hybrid 3

מהחסרונות, יש כמה ותא הנוסעים הוא הגדול ביותר. כן, הוא מרווח, אבל רק בשורה אחת עם המתחרים. עבור הוצאה דומה, נהגים יכולים לקבל יותר מבחינת שטח תא המטען. לגבי הפאשיה והפקדים, בעידן מצגות ההייטק של מסך רחב ופלסטיק רך למגע, יש קצת יותר מדי פלסטיק שחור קשיח. ברור שהאגו של אופל עדיין לא מוכן להודות שהצרפתים נמצאים ברחובות קדימה מבחינת תא הנוסעים שלהם, אבל הגיע הזמן להסתיר את הגאווה שלהם ולתת לצרפתים להחזיק מעמד מבחינת עיצוב השליטה בתא הנוסעים.

המקום שבו אופל תמיד הצליחה יחסית הוא בדינמיקת הנהיגה. הגראנדלנד לעולם לא תהיה נסיעה מרתקת, אבל היא בהחלט מעודנת כסיבוב יומיומי, בעוד העובדה שהוא פונה לסוללה כאשר הוא יוצא מהתחלה עומדת פירושה שיש לו קצב נחמד מחוץ לבלוקים. תכונת הנהיגה המרשימה ביותר היא ההיגוי, שמרגיש מיומן יותר ממה שניתן לצפות מגוש מתכת כה גדול. עם זאת, חוקי הפיזיקה נכנסים לתוקף בפינות, שם היא כן נוטה להישען ולהתגלגל. מדובר כמובן בהובלה משפחתית של כמעט שני טון, לא במכונית קופה ספורטיבית, אז זה רק צפוי.

אופל גרנדלנד X Hybrid 4

פוסטים דומים

Leave a Reply